www.poznajeswiat.eu

www.poznajeswiat.eu

Tu znajdziesz codziennie coś nowego- linki, zdjęcia, informacje o imprezach podróżniczycz, informacje o konkursach i wiele innych informacji. Także nasz opinie i ciekawostki.

www.poznajeswiat.eu

środa, października 21, 2009

Noc w ogrodzie łagodności- Northampton 17.10.2009


Jakiś czas temu,narodził się taki pomysł, by znaleźć w Northampton i okolicach ludzi, którzy by czuli klimat poezji śpiewanej. Którzy by chcieli spotkać się, pograć na gitarze, wspólnie pośpiewać. Jak się wkrótce okazało, tacy ludzie tu są i to wcale nie mało. Dowodem na to jest koncert „Noc w ogrodzie łagodności”, który się odbył w zeszłą sobotę w Klubie Polskim w Northampton. Dowodem na to, że pomysł się spodobał, była ilość osób, które ten wieczór postanowiły spędzić przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewaniu.

Przygotowania do koncertu trwały kilka tygodni, w różnych składach. Więc wszystkim, którzy byli w to zaangażowani, bardzo serdecznie dziękujemy. Od początku towarzyszyli nam Ania i Łukasz, który zresztą wykazał się dużym poświęceniem, bo dojeżdżał do nas z Kattering. Później dołączyła Dorota i drugi Łukasz i ten skład uzupełniony świetnym skrzypkiem, Sebastianem, przygotował i zagrał dla nas kilkanaście piosenek z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa.

O naprawdę fantastyczną scenografię, oddającą klimat muzyki, którą próbowaliśmy Wam przybliżyć zadbał niezastąpiony Grzegorz z radosną pomocą Tomka, którego energię, bezinteresowność i zaangażowanie, szczerze podziwiam.

Dzięki dwóm ważnym osobom w trakcie koncertu mogliśmy skosztować za darmo polskiej kiełbaski wysmażonej na grilu przez Tomka. Te osoby, to Pan Andrzej Krzyżanowski, właściciel K Cars, firmy taksówkowej, która działa w Northampton, wystarczy zadzwonić pod numer 01604 60 40 40 by skorzystać całodobowo z usług firmy oraz Pani Krystynie Pilarczyk, florystyce, która wykonuje usługi układania kompozycji kwiatowych na wszystkie okazje, które jesteście sobie w stanie wyobrazić. Podam numer telefonu Pani Krystyny, gdyby ktoś chciał skorzystać- 07533 94 63 87.

Dziękujemy również Kamalowi, właścicielowi Studia Fotograficznego (www.kamalphotography.com), dzięki któremu mamy pamiątki w postaci zdjęć.

Oczywiści podziękowania dla niezastąpionej strony www.polakwnorthampton.pl za wsparcie medialne.

Wielkie dzięki także dla dziewczyn, które wykonywały pracę za barem, a nie było to łatwe przy tej ilości zgromadzonych osób.

W sobotni wieczór, wieczór zaaranżowanej turystyczno- jesiennie sali Klubu Polskiego zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by wspólnie posłuchać i pośpiewać nastrojowych piosenek z tekstami Stachury i Ziemianina. Stłumione światło dopełniało atmosfery. Konferansjerką zajął się Grzesiu i przed każdą piosenką, mówił kilka słów o swoich odczuciach z nią związanych. Przygotowane śpiewniki pomagały publiczności na włączenie się do wspólnej zabawy i chyba niejedno serce czasem zadrżało, bo widziałem kilka osób które z zamkniętymi oczami chyba przeniosły się na chwilę w troszkę inny świat, niż ten otaczający nas na co dzień. Zapewniam, że nie spałyJ

W przerwie każdy z publiczności mógł skosztować, dzięki naszym sponsorom, przygotowanej na tą okazję kiełbaski, która dopełniała klimat tego wieczoru.

Mam nadzieję, że Ci co byli, spędzili ten wieczór w oderwaniu od codziennych zmagań i problemów i śpieszę zapewnić, że nie była to ostatnia inicjatywa tego typu w Northampton.

Ale prawda jest taka, że wszystko zależy od Was. Więc zapraszamy na kolejne imprezy. Wystarczy śledzić stronę www.polakwnorthampton.pl, by mieć bieżące informacje o tym co w naszym mieście się dzieje lub dziać będzie.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję, że z nami byliście

Krzysztof Łuczak

Fragmenty koncertu są do obejrzenia na portalu youtube

http://www.youtube.com/watch?v=aDT-9j4QY3A

http://www.youtube.com/watch?v=-ST58WnBN9I&feature=relatedPosted by Picasa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz